Българската банка за развитие (ББР) предлага на малките и средните предприятия нов метод за преодоляване на негативните ефекти от високата инфлация, съобщиха от институцията.
Програмата предвижда оборотни кредити до 200 хил. лева за компаниите, които искат да закупят суровини на настоящите цени и по този начин да предотвратят по-високи разходи в бъдеще.
Обемът на програмата е 10 млн. лева, а заемите, които ще се отпускат по нея - кредитни линии и овърдрафт, ще бъдат без обезпечение. Банката ще гарантира своите вземания чрез съдлъжничество от собствениците или друга фирма.
Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 9 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Шмърк
Коментиран от #7
15:57 06.04.2022
2 АнтиГост
15:58 06.04.2022
3 Гого
15:58 06.04.2022
4 Хитри сиви мишки
15:59 06.04.2022
5 НИМРОД
Вкарахме вече ИСЛЯМСКОТО банкиране и у нас!!
Проблема е, в риска който се поема за бъдещите периоди на производството , което е на път след тези инфлационни процеси у нас да КОЛАБИРА и тогава съдлажника ББР да го отнесе подобавощо.
ЯВНО СХЕМАТА Е ДОБРА , ПЪК И ДАНИ ЛОРЕР КОЙТО Е СПЕЦИАЛИСТ И ПРЕДСТАВИТЕЛ НА ФОНД ЗА РИСКОВ КАПИТАЛ, ЗНАЕ КАК ДА СЕ ВЗЕМА ЗАЕМ И КАК СЕ ИЗТОЧВА БАНКА !!
Коментиран от #9
16:08 06.04.2022
6 Грульо
Каква е таз пирамида, бе. :D
16:09 06.04.2022
7 НИМРОД
До коментар #1 от "Шмърк":
НЕЩАТА СА ПРОСТИЧКИ.Парите по европейскит епрограми заложени в плана за Възтановяване и развитие са ОСИГУРЕНИ ОТ БЮДЖЕТА на държавата!!!
Двойното им финансиране от ЕС на същите тези осигурени от бюджета ЕВРОПЕЙСКИ ПРОГРАМИ ще даде възможност на Дани Лорер , като един играч с 20 годишен опит в управлението на ФОНД за РИСКОВ КАПИТАЛ да одрънка едни пари от ББР.
ББР се превръща в банка прилагаща метода на ИСЛЯМСКОТО БАНКИРАНЕ с поемане на отговорности по риска заедно с получателя на отпуснатия кредит за серовини.
ДАВАЙ ДАНИ САМО ЗАЕМ.
КАК ДА ГО ИЗПИЕМ НИЕ ЗНАЕМ.
16:15 06.04.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Виталия Винокурова
До коментар #5 от "НИМРОД":
И защо ?! Съдлъжник от Турция примерно си вземаш. Там са по-евтини суровините...после ясно... и двамата ще сте на кяр.17:04 06.04.2022
10 ФИНЦИ
21:34 06.04.2022
11 Георги Петров
При все това Живко и Стаен Янев са единствените, които са законно назначени в банката. Припомням, че останалите лица в управлението на ББР са назначени с едноличен акт на Кирил Петков. Петков обаче заради декларацията с невярно съдържание никога не е бил министър на икономиката и съответно никога не е имал право да упражнява правата на държавата в капитала на държавната банка. Тоест назначенията на останалите в борда са нищожни.
09:31 12.04.2022