20 Ноември, 2023 15:50 1 489 20

Георги Георгиев: Нищо по-лошо за София от плаващи мнозинства в СОС

  • георги георгиев-
  • избори-
  • председател-
  • сос

Според него тактиката на ПП-ДБ-Спаси София е да се избере за председател на Общинския съвет Борис Бонев, а после да се мисли, което определи като несериозно

Георги Георгиев: Нищо по-лошо за София от плаващи мнозинства в СОС - 1
Илюстративна снимка, БГНЕС

Нищо по-лошо и по-опасно няма за София от плаващите мнозинства, за които говорят и Борис Бонев, и Васил Терзиев.

Това каза пред БНР Георги Георгиев, общински съветник от ГЕРБ в Столичния общински съвет, бивш председател на СОС.

Според него тактиката на ПП-ДБ-Спаси София е да се избере за председател на Общинския съвет Борис Бонев, а после да се мисли, което определи като несериозно.

По думите на Георгиев не е достатъчно да бъде избран председател, за да започне работя СОС, а е необходимо и мнозинство, тъй като решенията се вземат с мнозинство от минимум 31 общински съветници:

"По-важно е председателят, който и да е той, с какво мнозинство в СОС ще работи".

Той подчерта, че има информация, която е била задочно потвърдена и от депутата от ПП-ДБ Ивайло Мирчев "в публикация в електронна медия", че преди кметът да изпрати писма за покана за официални разговори с някои от партиите, представени в СОС, са водени междувременно разговори с лидерката на БСП Корнелия Нинова:

"Ако действително някой искаше да води открити разговори, нямаше да чака цяла седмица, за да види какво ще се договори с Нинова, след което да ни потърси. Това не е сериозен подход! Демокрацията изисква усилия. ... Или ще се работи прозрачно, или ние няма да участваме и да бъдем смокинов лист в тази постановка. ... Ще участваме във всеки конструктивен диалог, който се води при равни условия и прозрачно. ... Разговорът с Корнелия Нинов не е бил прозрачен".

Хипотезата за ротационен председател съществува теоретично, смята Георги Георгиев, но подчерта, че трябва да е ясно от кого ще се търси отговорност за управлението:

"Въпросът е кое мнозинство ще подкрепя докладите, които този ротационен председател ще разпределя за разглеждане в СОС. ... Без ясно мнозинство всичко ще бъде алъш-вериш".

"Не може някой да прави заложник цял град заради това, че е обещал на Борис Бонев да стане председател на СОС", каза още Георгиев.


Поставете оценка:
Оценка 1.5 от 11 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 честен ционист

    3 17 Отговор
    Използвайте задаващите се години на безвремие в София, та учете руски език, за да не ви се нала да заучвате турски в движение.

    Коментиран от #9

  • 2 честен ционист

    5 5 Отговор
    И тоя има същите цайси като на оня от Сиела и на министърка Зарица. Значи и той е бил на банкета у Посолството.
  • 3 Последния Софиянец

    10 12 Отговор
    Оставка и нови избори.

    Коментиран от #10

  • 4 щурецъ

    5 4 Отговор
    Сосове,сглобки разни,пълнени чушки със сирене.Тук кирчо,там кирчо.Или асенчо.
  • 5 нека ви кажа

    6 5 Отговор
    Не е Ваш пропуск, че не сте информирани какъв играч е Борис Бонев. Гооолям. Затова е този хаос, защото запознатите са наясно. Това не е "спаси София", това е голямата му далавера.

    Коментиран от #8

  • 6 каквото сам си направиш

    8 6 Отговор
    Софиянци не гласуваха.

    Коментиран от #11, #17

  • 7 Ами

    11 0 Отговор
    да изберат пак Гошето , тамън кражбите са отиграни...
  • 8 тогава

    4 1 Отговор

    До коментар #5 от "нека ви кажа":

    Преговяряйте за друг. Що се правите на разсърдени госпожици?
  • 9 ти учи

    11 0 Отговор

    До коментар #1 от "честен ционист":

    Рецепционисте, слаб ти е руския. Вече се уверихме.
  • 10 Тъй ли?

    12 0 Отговор

    До коментар #3 от "Последния Софиянец":

    То туй да не ти е ресторанта,бря,объркал поръчката сервитьор?И с повторни избори,все тая,извънземните ли ще докараш да гласуват?!
  • 11 Тъй ли?

    4 0 Отговор

    До коментар #6 от "каквото сам си направиш":

    Ами да са гласували,бря.Мълчанието е знак на съгласие!

    Коментиран от #12

  • 12 прав си

    2 0 Отговор

    До коментар #11 от "Тъй ли?":

    Аз затова не мълча.
  • 13 ИНЖ

    13 1 Отговор
    Тъй като Избирателят(в София) не е дал мнозинство 50+ в СОС на никоя полит.сила, ясно е, че предложенията(оттук нататък) ще се гласуват точно с тематични(плаващи) мнозинства. А ГЕРБ просто все още не приемат загубата на София.

    Коментиран от #16

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Красимир Петров

    11 0 Отговор
    Този лапач коляше и бесеше докато Фандъкова беше кмет
  • 16 реру

    15 0 Отговор

    До коментар #13 от "ИНЖ":

    "А ГЕРБ просто все още не приемат загубата на София."


    Освен това има и едно момченце с незадоволена амбиция...

  • 17 реру

    11 0 Отговор

    До коментар #6 от "каквото сам си направиш":

    "Софиянци не гласуваха."


    Гласуваха... гласуваха и първия път и на балотажа...

  • 18 Абориген

    9 0 Отговор
    Вместо да дрънкате глупости и да търсите необходимия виновник за всичко, стегнете си задните части и работете за столицата и жителите й!
  • 19 БОНЕВ ИСКА РОТАЦИОННО ДА

    0 8 Отговор
    ГО ПОЕМА ОТ ЦЕЛИЯ ПРАЙД НА СОС !
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове